Binnington podpísal nový, šesťročný kontrakt

Keď vychytal Stanley Cup, bol stále veľkou neznámou. Otázky, či sa dokáže v NHL na vysokej úrovni udržať dlhodobo, boli namieste. Na to, aby dokázal presvedčiť St. Louis Blues, mu stačilo 102 zápasov. Jordan Binnington má nový kontrakt!

„Bluesmani“ to pred dvomi rokmi vyriešili formou dvojročného bridgu, čím dostal mladý gólman skvelú šancu zažiariť. Potom, čo vlani vyhral 30 z 50 zápasov a zaknihoval 91,2-percentnú úspešnosť sa mu – i keď štatisticky o čosi menej – darí aj v tomto ročníku.

Vedeniu to stačilo. S Binningtonom podpísalo dlhodobú zmluvu na šesť sezón so zárobkom šesť miliónov dolárov ročne, čiže 36 mil. dokopy. O uzavretí dohody informoval ako prvý Elliotte Friedman, o detailoch Pierre LeBrun. Ako hovorí generálny manažér Doug Armstrong, obe strany sú s parametrami zmluvy maximálne spokojné.

„Som na seba hrdý a som hrdý aj na ľudí okolo mňa. Som hrdý na to, že som členom St. Louis Blues,“ povedal podľa oficiálnej stránky klubu, keď spomínal na víťazstvo Stanley Cupu v jeho nováčikovskej sezóne. „Už teraz spolu máme kopec spomienok. Som tu veľmi šťastný.“

Súčasťou kontraktu je i klauzula o nevymeniteľnosti. Prvé tri roky úplná, v druhej polovici sa stane modifikovanou, a to týmto spôsobom:

  • 2024/25: Hráč si vyberie, do ktorých 18 klubov ho nemôžu vymeniť
  • 2025/26: Hráč si vyberie, do ktorých 14 klubov ho nemôžu vymeniť
  • 2026/27: Hráč si vyberie, do ktorých 10 klubov ho nemôžu vymeniť

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.