Bergevin: „Musíme postúpiť do play-off!“

Ani zmena na trénerskom poste zatiaľ nepriniesla do organizácie Montreal Canadiens pokojnú atmosféru. Habs sú na štvrtej priečke kanadskej divízie, pričom si na poslednú postupovú priečku robia zálusk Calgary Flames, ktorí sú len o dva body za nimi.

Cieľ tímu je nad Slnko jasnejší. Vyraďovacie boje si nechcú nechať ujsť, o čom novinárov uistil generálny manažér Marc Bergevin. „Musíme postúpiť do play-off,“ povedal počas videokonferencie. „Cítim, že na to máme tím a ak sa tam dostaneme, potom je možné všetko.“

Canadiens pokračujú v aktivite, ktorú ukázali už počas off-season. Vtedy do ich mužstva pribudli Josh Anderson, Tyler Toffoli, Joel Edmundsson a Jake Allen. Počas sezóny prišla zmena na pozícii hlavného kouča, Claude Juliena nahradil Dominique Ducharme, i na poste asistenta či trénera brankárov.

A čo so zostavou teraz? Bergevin s mužstvom, ktoré vyskladal, nemá najmenší problém. „Mám rád hráčov, ktorých tu máme,“ povedal. „Všetci majú svoju rolu. Na súpiske nemáme žiadne zbytočne vyhodené peniaze, ktoré by sme radi vymenili.“

Bergevin dodal, že v prípade obrancu Bena Chiarota, ktorý absolvoval operáciu ruky a mal by maródovať šesť až osem týždňov, verí, že stihne záver základnej časti.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.