Beau Bennett ukončil kariéru. Rozlúčil sa dojemným príspevkom

Dnes sa s kariérou lúči niekdajší víťaz Stanley Cupu, ktorý má iba 29 rokov. Beau Bennett pochopil, že jeho telo už nezvládne ďalšie hokejové roky. Po presne 200 zápasoch v NHL, angažmáne v KHL, sezóne v AHL a poslednom roku bez hokeja oznámil na Instagrame koniec kariéry.

Beau Bennett bol draftovaný v roku 2010 z celkovej 20. pozície. Po univerzitných rokoch sa presunul do NHL, kde hral medzi rokmi 2012-2018, najprv za Pittsburgh, ktorý ho draftoval a kde vyhral Stanley Cup. Neskôr nastúpil aj v dresoch New Jersey Devils a St. Louis Blues. V AHL odohral celý svoj posledný ročník 2019/20. Rok predtým pôsobil v KHL v drese Dynama Minsk.

K príspevku na Instagrame pridal dojemné slová na rozlúčku, ktoré prinášame preložené:

„Odkedy si pamätám, môj život bol o hokeji. Odkedy som si prvýkrát zašnuroval korčule, zamiloval som sa do tohto športu a všetko, čo som kedy chcel, bolo zabávať sa ním a hrať v NHL. Moja cesta bola neuveriteľná a vzťahy, ktoré som si počas nej vytvoril, nikdy nevychladnú. Zažil som vzostupy aj pády, ale zo všetkého som sa snažil poučiť a brať to s rozvahou. Moju cestu dobre pozná mnoho ľudí, ale predsa na nej boli zákutia, o ktorých sa asi nikdy nikto nedozvie. Zranenia sú súčasťou života a moje telo mi hovorí, že je čas ísť do dôchodku.

Ďakujem Fredovi Harbinsonovi, že mi dal šancu hrať juniorský hokej za Penticton Vees. Ďakujem Georgeovi Gwozdeckému, že mi umožnil hrať na univerzite v Denveri. Ďakujem Pittsburghu Penguins za to, že mi dali šancu v NHL. Vaše mesto a fanúšikovia ma prijali a brali ma ako vlastného.

Všetkým mojim spoluhráčom a priateľom veľmi pekne ďakujem za všetky spomienky a za to, že ste boli skutočným dôvodom, ktorý ma držal pri hokeji. Ďakujem môjmu agentovi a priateľovi Eustace Kingovi za to, že mi veril, hoci viem, že to so mnou nemal vždy ľahké. Ďakujem Mattovi Uoharovi, že bol skvelým priateľom a trénerom. Mojej mame a otcovi, mojim bratom, Wadeovi a Shaneovi, mojej sestre Bailey, mojej babke, tete Barb, mojim najlepším priateľom Gudgerovi, Yorgi, Shane, Brettovi. Vy ste tu so mnou boli v najlepších aj najhorších časoch a vaša podpora nikdy nezakolísala. Som za vás všetkých veľmi vďačný.

Čo bude ďalej? Som nadšený, že môžem povedať, že hoci sa moja hráčska kariéra skončila, hokejová bude pokračovať. Pripájam sa k tímu ProMentor Sports, aby som usmernil mládežníckych a amatérskych hokejistov, aby mohli naplno využiť svoj potenciál. Vždy som veľmi rád pracoval s mladými športovcami a toto beriem ako skvelú príležitosť venovať sa hre, ktorú milujem, a podeliť sa o svoje vlastné skúsenosti s ďalšou generáciou. (…)

P.S. Pri písaní tohto textu som vyronil zopár sĺz, (…)

Moja kariéra bola poriadna jazda!

Ďakujem!

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.