Barzal podpísal novú zmluvu s Islanders!

Mathew Barzal je podpísaný! Fanúšikovia New Yorku Islanders si môžu vydýchnuť. Dišputy o tom, ako by mal kontrakt vyzerať, sa poriadne natiahli. Napokon sa obe strany dohodli, a to tesne pred začiatkom sezóny 2020/21.

23-ročná hviezda „ostrovanov“ dostala bridge kontrakt. Kanadský forvard podpísal zmluvu na tri sezóny s priemerným platom sedem miliónov dolárov. V prvom roku zarobí tri milióny, v druhom sedem, v treťom desať. V prvej sezóne k trom miliónom dostane ešte jeden ako podpisový bonus.

Ako prvý o podpise informoval insider Darren Dreger. Ten ďalej informuje o tom, že sa snažili dosiahnuť dohodu o kontrakte na šesť rokov, avšak Lou Lamoriello nebol schopný zabezpečiť to tak, aby to vyhovovalo obom stranám. Po skončení kontraktu bude stále obmedzene voľným hráčom (RFA).

V minulom ročníku si Barzal pripísal 68 štartov, v ktorých zaknihoval 60 (19+41) bodov a stal sa najproduktívnejším hráčom tímu. V 22 zápasoch play-off získal 17 (5+12) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.