Barkov, Bergeron a Stone finalisty Selke Trophy

Poslední dny NHL vyhlašuje finalisty jednotlivých trofejí a ocenění, známá už je i trojice finalistů Frank J. Selke Trophy. Těmi jsou Aleksander Barkov z Floridy Panthers, Patrice Bergeron z Boston Bruins a Mark Stone z Vegas Golden Knights. Tato trofej je udělována útočníkovi, který v očích novinářské asociace PHWA nejlépe zvládá také defenzivní hru.

Pro 25letého Barkova se jedná o první nominaci do finálové trojice, zároveň se může stát prvním hráčem v historii Floridy Panthers, který toto ocenění získá.

Zato po Bergeronovi by se mohla trofej přejmenovat, kanadský útočník ji v kariéře vyhrál už 4x, naposled v sezóně 2016/17. Pokud by ji vyhrál popáté, osamostatnil by se v historických záznamech vítězů Selke Trophy na prvním místě. Bergeron se do finálové trojice dostal podesáté v řadě, jeho roli v týmu ocenil také trenér Bostonu, Bruce Cassidy.

„Je skvělé, že novináři si stále všímají Bergeronova přínosu, zaslouží si to. Přesně splňuje kritéria této trofeje. Má proti sobě pár solidních soupeřů, věřím, že to bude těžké rozhodování, já mu můžu jen popřát hodně štěstí. Jsem sice zaujatý, ale myslím si, že by to měl vyhrát. Zvládat hru na obou koncích kluziště chce nejen fyzické schopnosti, ale také notnou dávku odhodlání,“ řekl Bergeronův trenér.

Posledním finalistou je Mark Stone, pro něj jde o třetí nominaci. Stejně jako Barkov, i Stone se může stát prvním zástupcem svého týmu, v tomto případě Vegas, který tuto trofej dostane. „Jsem poctěn být ve stejné kategorii jako tito hráči. Myslím si, že nemůžete být skvělým hráčem, pokud k sobě nemáte skvělý tým. Máme v týmu výbornou atmosféru, držíme systém a díky tomu jsme úspěšní,“ komentoval nominaci Stone.

S chválou přispěchal také jeho trenér, Peter DeBoer: „Je zkrátka poctivý hráč. Na ledě vždy dělá správné rozhodnutí, je zodpovědný v obraně a to aniž by ztrácel ze své útočné síly. Je jeden z mála, kteří do této kategorie patří a, podle mého soudu, měl by toto ocenění dostat.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.