Ne. sep 20th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Backes predložil Bostonu zoznam tímov. Bruins sa ho pokúsia vymeniť

1 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Jednou z výmen, ktorá je v teoretickej rovine a má prívlastok „takmer neuskutočniteľná“, je trejd Davida Backesa. 35-ročný útočník Bostonu Bruins svoju budúcnosť v Massachusetts jednoducho nemá.

Boston sa stále radí medzi kandidátov na Stanley Cup, no Backes, bývalý kapitán St. Louis Blues, nie je mužom, ktorý hrá v tomto mužstve prím. Ba čo viac, už tu nehrá vôbec.

Problém organizácii ale nerobí iba jeho vysoký plat. Pri šiestich miliónoch ročne má Backes v zmluve ešte aj modifikovanú klauzulu o nevymeniteľnosti, podľa ktorej si môže vybrať osem destinácií, kam môže byť vymenený. Údajne má pár tímov vlažný záujem, ale väčšina z nich je mimo jeho trade listu, ktorý už stihol predložiť vedeniu.

Pre potenciálneho kupca teraz David Backes súťažne nehráva. Bruins ho 17. januára umiestnili na waiver list, odkiaľ si ho však nikto nestiahol. Analytik NHL Brian Lawton ale očakáva, že jeho výmena počas trade deadline skutočne príde.

Backes odohral v tejto sezóne iba 16 stretnutí. Strelil jeden gól a na dva prihral.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.