Arťom Zub si vysloužil nový kontrakt s Ottawou

Ruský obránce Arťom Zub zůstane v NHL i následující sezóny. Při své roční zkoušce u Senators uspěl a Pierre Dorion oznámil, že jeho svěřenec podepsal nový dvouletý kontrakt. Dohromady si vydělá pět miliónů amerických dolarů. V prvním roce si přijde na 1,75 miliónu, ve druhém na 3,25.

Jako první informaci zveřejnil Zubův agent Dan Milstein na svém twitterovém účtu. Záhy následovalo potvrzení na tiskové konferenci od Pierra Doriona a upřesnění podmínek a především sumy Elliottem Friedmanem.

Zub si tak výrazně polepší, hlavně v sezóně 2022/2023. Letos totiž vydělával necelý milión, na konci smlouvy bude mít plat více než trojnásobný. A rozhodně si ho zaslouží. Letos patřil k nejlepším obráncům Ottawy, a přestože posbíral i 14 kanadských bodů, což ho zařadilo na čtvrté místo v týmové produktivitě mezi obránci, jeho role byla čistě defenzivní.

Zdroj obrázku: JFreshHockey

V následujících týdnech si zahraje na světovém šampionátu v Bělorusku. Bude tedy jednou z pěti posil z NHL, které vyztuží obranné řady týmu na turnaji.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.