Arbitráž sa nekoná, Sharks podpísali kontrakt s Adinom Hillom

Jedným z hráčov prihlásených na arbitráž bol brankár San Jose Sharks, Adin Hill. Väčšina prihlásených ale napokon k arbitrážnemu súdu nikdy nedôjde, keďže sa s klubom vo väčšine prípadov dokážu dohodnúť. To je aj jeho prípad.

25-ročný kanadský brankár podpísal v kalifornskej organizácii dvojročný kontrakt s ročným zárobkom 2 175 000 dolárov. Dokopy si teda príde na 4,35 mil. dolárov. Pôjde o výrazne najvyšší zárobok jeho kariéry. Tento rok bol posledným, keď podpisoval ako obmedzene voľný hráč, o dva roky si už môže sám a bez obmedzení vybrať, v ktorom klube podpíše.

Hilla získali „žraloci“ spoločne s voľbou v siedmom kole draftu 2022 za mladého Čecha Josefa Kořenářa a voľbu v druhom kole draftu 2022. Ako poznamenal Doug Wilson, o Hilla sa zaujímali už dlhší čas.

Majster sveta z posledného svetového šampionátu odchytal v NHL za päť rokov 49 zápasov, v minulej sezóne ich bolo 19. Deväťkrát vyhral. Chytal s úspešnosťou 91,3% pri priemere 2,74 inkasovaných gólov na zápas. V novom pôsobisku má veľkú šancu pobiť sa o post brankárskej jednotky.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.