Anonymný hráč Blackhawks obvinil trénera zo sexuálneho obťažovania

Neidentifikovaný hráč Chicaga Blackhawks, ktorý za tím hral vo víťaznej sezóne v roku 2010, povedal, že on a iný hráč klubu boli sexuálne zneužívaní jedným z asistentov trénera. Hráč je označený krycím menom „John Doe“.

Žaluje ligu, tím i kouča. Tvrdí, že hoci sa vedeniu klubu sťažoval, s jeho problémami nič nerobilo. Dotknutý asistent trénera je už obvinený zo sexuálneho zneužívania študenta či študentky v štáte Michigan z roku 2013, kde je momentálne evidovaný ako sexuálny delikvent.

Podľa obžaloby v máji 2010 spomínaný asistent trénera zapol porno a začal pred hráčmi onanovať. Je ním Brad Aldrich, v danej sezóne pôsobil v klube ako video tréner. Sexuálny delikvent sa neskôr dostal napríklad k práci v ženskej reprezentácii USA do 18 rokov.

Aldrich je ďalej obvinený z posielania nevhodných textových správ daným hráčom. Podľa obžaloby neboli hráči nijako naklonení tomuto konaniu zo strany trénera, ktorý sa im mal dokonca fyzicky, psychicky či finančne vyhrážať, ak s ním nebudú spolupracovať.

„Poznačilo to celý život toho hráča,“ hovorí jeho právnička, Susan Loggans, podľa WBEZ Chicago. „Nebol ďalej schopný fungovať v NHL, v podstate mu to zničilo kariéru. Hráči na tomto leveli musia byť neustále konkurencieschopní, ale pri týchto okolnostiach to veľmi nejde.“

Hokejista sa po činoch video kouča sťažoval konkrétne Jamesovi Garymu, vtedajšiemu mentálnemu trénerovi tímu. Gary to neskôr otočil voči hráčovi s tým, že všetky sexuálne útoky zo strany kouča boli hráčovou chybou.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.