Anisimov do KHL? Agent krotí špekulácie, chce zostať v NHL

Arťom Anisimov nezažil práve najlepší rok. Za celú sezónu zatiaľ odohral 18 zápasov, strelil dva góly a pridal šesť asistencií. Zmluvu má kráľovskú, vďaka čomu prešiel waiver listinou bez povšimnutia až dvakrát v sezóne. Našťastie pre Ottawu, kontrakt sa mu v lete skončí.

Ešte pred šiestimi rokmi, v lete 2015, podpísal rozprávkovú zmluvu. Chicago Blackhawks zaplatili Rusovi 4,55 mil. dolárov na päť sezón. V drese „čiernych jastrabov“ dosiahol kariérne maximá (22 gólov, 45 bodov), ale najmä po prestupe do Ottawy začal vädnúť.

Čo bude s 32-ročným útočníkom teraz? Rodák z Jaroslavľa je neobmedzeným voľným hráčom, ak si ho nenechajú v hlavnom meste Kanady, môže sa po skončení sezóny poobhliadnuť po inej možnosti. Podľa posledných špekulácií by jedným z variantov mohol byť návrat do Ruska.

Anisimov má s KHL jedinú skúsenosť. Vo výlukovej sezóne 2012/13 tu odohral 36 stretnutí. Neťahá ho tam. Chcel by ostať – ak sa ešte bude dať – v zámorí. Pre Elliotta Friedmana to potvrdil hráčov agent Todd Diamond. Oslovil ho, pretože chcel vedieť, čo je pravdy na dohadoch o jeho odchode z Ameriky.

„Sústredí sa len na to, aby mohol pokračovať v kariére v NHL,“ odkázal Diamond skrz insidera.

Po posledných rokoch a platových podmienkach sa nedá zaručiť, že mu niektorý z klubov ponúkne kontrakt, s ktorým by bol spokojný. Skôr sa dajú čakať ponuky na podpis ročnej zmluvy tesne nad úrovňou ligového minima. Možno sa mu nedarí pre okolnosti v Ottawe, ale nikto nemôže stopercentne potvrdiť, či by ruský forvard v inom tíme pookrial. Veď ani vlaňajší rok nebol z jeho strany ideálny, v 49 dueloch zaknihoval iba 20 (15+5) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.