Andrew Shaw vo veku 29 rokov ukončil kariéru

Zranenia niekedy nedovolia profesionálnym hokejistom pokračovať dlhšie. V mladom veku ukončili kariéru Andrewovi Shawovi. Kanadský útočník sa rozhodol pre odchod do dôchodku po desiatich sezónach a dvoch Stanley Cupoch. Po otrasoch mozgu mu toto rozhodnutie odporučili lekári.

Bývalý hráč Montrealu Canadiens a súčasný hráč Blackhawks nastúpil v NHL celkovo do 544 zápasov. V nich sa mu podarilo získať 247 bodov za 116 gólov a 161 asistencií. Bol známy oddanosťou tímu, neváhal zhodiť rukavice. Draftovaný bol v roku 2011 ako 20-ročný z celkovej 139. pozície Chicagom Blackhawks.

„V druhom striedaní v NHL som sa hneď pobil. V druhej tretine toho istého zápasu som dal gól,“ spomína Shaw vo videu, ktorým oznamuje koniec kariéry. „V živote športovca príde ten čas, keď si musí uvedomiť, že zdravie je na prvom mieste a život s rodinou je najdôležitejší. Môj čas prišiel teraz. Po niekoľkých otrasoch mozgu som dostal odporúčanie, aby som prestal hrať hru, ktorú tak milujem.“

Shaw dopĺňa, že je veľmi hrdý na to, čo dosiahol. Vrcholom jeho kariéry sú dva Stanley Cupy. Tie získal v drese Blackhawks v rokoch 2013 a 2015.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.