Andersen a Maple Leafs diskutovali o novej zmluve

Medzi gólmanom Frederikom Andersenom a vedením Toronta Maple Leafs už prebehli debaty o podpise novej zmluvy. Dánsky brankár sa po skončení sezóny 2020/21 môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

Dal prísľub, že rokovania a ich priebeh neovplyvnia jeho výkony na ľade. „Snažím sa na to nemyslieť,“ povedal podľa oficiálnej stránky klubu. „Sústredím sa na to, aby som tu deň za dňom bol pre tím, aby sme dvíhali svoju latku. Viem, že ak sa nám to podarí, budem mať vyššie šance smerom k budúcnosti.“

31-ročný gólman podpísal aktuálny kontrakt v lete roku 2016. Začína jeho piata sezóna. Priemerne zarába päť miliónov dolárov ročne. V poslednej základnej časti odchytal 52 stretnutí s 90,9-percentnou úspešnosťou zásahov a priemerom 2,85 inkasovaného gólu na zápas.

V lete sa objavili špekulácie o jeho trejde. K tým sa jasne vyjadril manažér Kyle Dubas: „Viem, kde tieto špekulácie začali a odkiaľ prišli, ale radšej, ako hovoriť o tom verejne, ich adresujem rovno Fredovi. Za posledný asi mesiac sme boli často v kontakte. On dobre vie, na čom je.“

Ako dodáva kouč Sheldon Keefe, Leafs neočakávajú, že rokovania ovplyvnia Andersenove výkony.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.