ANALÝZA: Výprodej Kings odnáší Jeff Carter

Rebuild, který právě probíhá v LA Kings, se blíží k závěru a Králové tak museli poslední týdny přemýšlet, zda budou během uzávěrky přestupů tzv. „buyers“ nebo „sellers“. Výsledky LA v posledních dnech a týdnech ale neodpovídají tomu, že by bylo play-off reálné už letos, rozhodli se tak jít strategií prodávajících.

Ač se hlavní pozornost točí kolem Alexe Iafalla, jako první se se slunnou Kalifornií loučí Jeff Carter. 36letý veterán přišel do týmu během uzávěrky v roce 2012 a Králům 2x pomohl k zisku Stanley Cupu. I za tento jeho přínos pro tým byl jedním z mála hráčů, s nimiž GM Rob Blake nejprve prodiskutoval možnost trejdu, před jeho potvrzením. Carter tak se svou výměnou do Pens musel souhlasit.

Pittsburgh v Carterovi získává veterána s vůdčí osobností. Přestože jeho čísla v posledních letech upadají, pokud jej využijí správně, může být stále efektivní. Už není tím elitním hráčem, střílejícím 30 gólů za sezónu, skvělými přihrávkami však dokáže chystat góly ostatním. Carter je sice původně centr, dokáže ale hrát i na křídle. Tam ostatně hraje celou letošní sezónu.

Varovným prstem ale budiž jeho historie zranění, která není malá a zřejmě uspíšila Carterův propad na úroveň mid-6 útočníka.

Visual by @HBFAnalytics

Kings za Cartera a půlku jeho platu dostali 2 podmíněné volby v draftech v příštích letech. Volba v roce 2022 by měla být podmíněna počtem utkání, které Carter odehraje v příští sezóně. Je to tedy jakási pojistka, že zůstane zdravý a produktivní. Králové si tímto trejdem také uvolnili místo na soupisce pro jednoho z mladíků, jako je Kupari či Byfield. V Ontariu se také po zranění rozehrává český zástupce Martin Frk.

Z pohledu Penguins mi tato výměna příliš smyslu nedává, protože se zbavili dalších draftových voleb, kterých mají už tak málo. Hlavní roli v trejdu zřejmě hrála nostalgie Rona Hextalla, který byl součástí managementu, který Cartera draftoval do Philadelphie, stejně tak součástí Kings v době, kdy s nimi Carter vyhrál Stanley Cup. 36letý veterán ale přijde Pens levně – přestože má cap hit 5,273M, v reálných penězích dostává letos pouhé 2 miliony dolarů. Polovinu ale platí LA, takže Penguins přijde jen na milion ročně.

Vítěze trejdu nelze nyní přesně určit, Carter může v Pittsburghu chytit druhý dech a být velmi platným hráčem navzdory svému věku. Na druhou stranu jim Carter pomůže letos a pokud neukončí kariéru, tak ještě příští rok, kdy mu platí smlouva. Zato LA dostalo picky na další 2 roky, které za splnění určitých podmínek mohou být ještě vyšší než nyní. Zdá se tak fér nyní prohlásit za vítěze výměny Los Angeles Kings.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.