ANALÝZA: Králové získali kýženou posilu za hubičku

Klid včerejšího podvečera narušila přestupová bomba – Viktor Arvidsson byl vyměněn do LA za dvě volby v draftu, ani jedna z nich ale není první kolo. Oba týmy mohou být s výměnou spokojení, i podle reakcí fanoušků ale výměnu vyhráli Kings. Protihodnota za Arvidssona je totiž vůbec nebolela.

Proč se vůbec Nashville chtěl dvojnásobného třicetigólového střelce zbavit? Predators vyhlíží rozšiřovací draft, stejně jako všichni ostatní, a muselo padnout rozhodnutí, koho chránit. Pokud se ve městě country rozhodnou chránit 4 útočníky a 4 beky, na Arvidssona by pravděpodobně místo nezbylo, což by pro Seattle byla velmi lákavá položka. 28letý Švéd navíc poslední dvě sezóny zaznamenal úpadek produktivity, letos vstřelil pouhých 10 branek. Podle všech měřitelných statistik by se ale nemělo jednat o trend, nedivte se tak, pokud Arvidsson v LA značně ožije. Ve faktor změny prostředí určitě vedení vkládá naděje, Predators jsou rádi, že za něj dostali „alespoň něco“.

Fanoušci Králů naopak od včerejšího večera mají nasazený permanentní úsměv od ucha k uchu. Generální manažer Rob Blake splnil jeden ze svých úkolů, které si stanovil na toto léto – přivést útočníka s NHL zkušenostmi do první dvou útočných řad. Kings už dříve podepsali produktivního ruského forvarda Vladimira Tkačeva, ten ale nemá požadované zkušenosti z NHL, tudíž na něj vedení LA nechtělo zbytečně zvyšovat tlak a nechá mu prostor na adaptaci na zámořský hokej. Blake nyní bude vyhlížet trh s volnými hráči, kde má jako další položku na seznamu nutnost získat kvalitního levorukého beka.

Dvě volby v draftu jako protihodnota jistě Predators ocení, buď z nich mohou draftovat hráče svých představ, nebo s nimi dále obchodovat a přestavovat tým ihned. Druhé kolo letos a třetí kolo příští rok určitě není zanedbatelná hodnota, nemohl ale Nashville získat víc? Dle mého soudu určitě mohl, vrátí-li se Arvidsson na hodnoty alespoň 20 gólů za sezónu, Kings budou spokojeni a v Preds si budou sypat popel na hlavu. Los Angeles díky rebuildu a postupnému rozprodávání jádra kádru z let minulých disponovalo spoustou výběrů v draftech, Blake tak zřejmě pocítil, že už je čas investovat tyto picky i do hotových hráčů.

Odchovanec Skellefteå má navíc smlouvu ještě na následující 3 sezóny s platem, který si Králové mohou víc než dovolit (4,25 milionu dolarů ročně). Nejedná se tak o posilu na pouhé jedno play-off. Možná i to, spolu s poklesem produktivity, byl důvod nižší Arvidssonovy ceny, než jakou bychom viděli například během uzávěrky přestupů. Tam týmy rádi přeplácejí, což jsme ostatně viděli v několika případech i letos.

VÍTĚZ TREJDU – Los Angeles Kings
Králové získali, co chtěli za míň, než asi sami čekali. Nashville neodešel s prázdnou, mohl na tom ale možná vydělat ještě víc. Jestli je ale někdo z výměny značně rozladěn, je to hvězda Predators Filip Forsberg.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.