ANALÝZA: Kings posílili bottom six, Rangers uvolnili místo na soupisce

Brendan Lemieux měl posledních pár hodin velmi hektických. Nejprve odehrál zápas proti Philadelphii Flyers, aby byl o chvíli později vyměněn na opačné pobřeží USA. LA Kings za něj na oplátku poslali výběr ve 4. kole letošního draftu.

Posila do 4. formace. Takto by se dal stručně shrnout příchod Brendana Lemieuxe do týmu Králů. Buffalo Sabres s ním měli zřejmě jiné vyhlídky, když jej v roce 2014 draftovali ve druhém kole z celkové 31. pozice, to ale neznamená, že Lemieux nemůže být přínosem.

Kings totiž typově podobný hráč v útoku chybí. Když byl loni Kyle Clifford poslán do Toronta Maple Leafs, v LA doufali, že roli toho, kdo tvrdí muziku, převezme Kurtis MacDermid. To se sice částečně povedlo, MacDermid ale nemá parametry na to, aby dokázal efektivně odehrát celou sezónu. Navíc když se porve bek a stráví na trestné lavici následujících 5 minut, je to citelnější absence než když týmu chybí jeden útočník.

25letý Lemieux je k tomu velmi platný v tom, že dokáže týmu vybojovat přesilové hry. Přestože sám tráví na lavici hanby poměrně dost času, v přepočtu na 60 minut hry je pořád na hodnotě +10 faulů na jeho osobu oproti nedovoleným zákrokům, které sám způsobí. Celkově od sezóny 2018/19 je na páté příčce v NHL ve vybojovaných faulech, celkem jich na něj bylo spácháno 80.

Los Angeles tímto získalo konkurenci v bottom-six. Králové tak mohou lépe rozložit své útočné síly, aniž by museli oslabovat farmu v Ontariu, které se po příšerném startu sezóny konečně daří vyhrávat.

A co z toho mají Rangers?

Ta nejviditelnější protihodnota je určitě 4. kolo letošního draftu. Draftových voleb není nikdy dost a i kdyby bylo, vždycky je můžete využít v dalších výměnách. Dalším faktorem je uvolnění trošky místa pod stropem, což také není nikdy od věci. Přestože Rangers nejsou týmem, který by potřeboval počítat každý cent, jsou letos zatíženi takřka 13 miliony, které musí platit za vykoupené smlouvy.

Zřejmě největším důvodem ke trejdu ale bylo místo na soupisce. Rangers si tímto krokem totiž fakticky udělali místo pro Vitalije Kravcova, kterému nedávno skončila sezóna v Rusku a vrátil se do New Yorku. Rangers pravděpodobně usoudili, že po loňské zkušenosti jej raději nebudou nechávat na farmě a dají mu prostor v NHL. Do trade deadline navíc zbývají ještě 2 týdny, takže pokud by se nechytil, stále je čas někoho přivést.

Kravcova navíc nemusí Rangers chránit v rozšiřovacím draftu, Lemieux by nejspíš byl k dispozici Seattlu. On pravděpodobně bude k dispozici i nadále, nedělám si iluze, že by jej Kings chránili na úkor např. Adriana Kempeho.

Na hodnocení trejdu je dle mého soudu ještě brzy. Pokud se Kravcov chytne v NHL, tak bych se nebál vítězem vyhlásit Rangers, protože mají místo pro mladý talent a volbu v draftu k tomu. Je to ale podmíněno Kravcovovou adaptací na zámořský hokej. Pokud tedy budeme tuto výměnu hodnotit dnes, můžeme za vítěze vyhlásit LA Kings, kteří získali hotového hráče. Navíc hráče, který jim typologicky chyběl od loňského února.

Vítěz trejdu -> LA Kings*

*bráno ke dnešku, na konci sezóny to může být jinak

One thought on “ANALÝZA: Kings posílili bottom six, Rangers uvolnili místo na soupisce

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.