Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Anaheim sa nekoná, Roman Durný po chaotickom jednaní zostáva v Európe

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Roman Durný a Lukáš Dostál boli len minulý týždeň povolaní kalifornským Anaheimom Ducks do Ameriky. Zdalo sa byť všetko vybavené, ale potom prišli zmätky, protichodné správy a Durný musí zostať v Európe.

Minulý týždeň dostal od Ducks správu, aby si spravil testy na COVID-19. Potom mal letieť víkendovým letom, ale správa, že jeho odchod musia odložiť, ho zneistila. Potom mu tréner brankárov Anaheimu oznámil, že by boli radi, ak by ročník dokončil v Slovane, kým agent stál na tom, že má čo najskôr odletieť.

„Bolo to stresujúce a neprofesionálne. Chápem, že sami v Anaheime nevedia, čo bude so sezónou. Nie som jediný v tejto situácii. Výhodou je, že som nemusel letieť a vracať sa domov,“ povedal 22-ročný gólman Tomášovi Prokopovi z denníku Šport.

Budúcnosť je otázna, pravdepodobne sa však spojí s Bratislavou. Za Liptáka už v Slovane našli náhradu, Američana Tylera Parksa. Pravdepodobnejšie teda je, že bude chytať v nadnárodnej bet-at-home ICE Hockey League za Bratislavu Capitals.

V podobne nejasnej situácii je Lukáš Dostál, 20-ročný český mladík a hviezda fínskej Liigy. S tým sa už oficiálne rozlúčil aj klub Ilves na svojich stránkach. „Nikto mu zatiaľ nedal nič vedieť, nevie či má byť v karanténe. Zatiaľ len čaká na hoteli,“ doplnil Durný.

V drese Slovana odchytal deväť duelov s 89-percentnou úspešnosťou zákrokov a priemerom 3,16 inkasovaného gólu na zápas. Nad 90% sa ešte medzi mužmi nedostal, naposledy dosiahol takúto bilanciu v sezóne 2018/19 v juniorskej USHL.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.