Alexander Steen končí kariéru

V zbierke má jeden Stanley Cup, titul vo vlasti – Švédsku – i striebro z Olympijských hier 2014. Ďalšie úspechy nepridá. Alexander Steen končí kariéru.

Na Twitteri o tom informoval Jeremy Rutherford, insider St. Louis Blues. Píše: „Blues oznamujú, že Alexander Steen odíde do dôchodku z dôvodu zranenia chrbtice.“ Zdravotné problémy ho sužujú dlhší čas, podľa tlačového vyhlásenia klubu trpia najmä jeho platničky. Napriek tomu zvládol vo vlaňajšej sezóne odohrať 55 zápasov.

„Hlavne som to musel emočne spracovať,“ priznáva Steen pre oficiálnu stránku klubu. „Ale keď sa obzriem za svojimi rokmi v hokeji, rád by som poďakoval organizácii, mestu i fanúšikom, keďže som hrdý, že som bol súčasťou skvelých mužstiev.“

36-ročný Steen, syn Thomasa Steena, tiež niekdajšieho hráča NHL, hrával v kariére za Toronto Maple Leafs, no najmä St. Louis Blues, v ktorých drese dosiahol na Stanley Cup. Celkovo v NHL odkorčuľoval 1018 stretnutí so ziskom 622 (245+377) bodov.

Jeho cap hit 5,75 mil. dolárov bude naďalej započítavaný do platového stropu do začiatku sezóny, klub mu v nej zaplatí 3,5 mil. dolárov. Bude presunutý na listinu dlhodobo zranených (LTIR). Potom sa jeho kontrakt skončí.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.