Alex Volkov sa sťahuje. Trejd na trase Lightning-Ducks

V NHL sa medzi klubmi západu a východu udiala výmena. Tampa Bay Lightning poslali do Anaheimu Ducks útočníka Alexandra Volkova. Získali zaňho mladého „farmárskeho“ centra Antoine Moranda a voľbu v siedmom kole draftu 2023.

Voľba v drafte je podmienečná, za istých podmienok sa môže presunúť ešte o rok neskôr.

„Sme nadšení, že Alexander prichádza do našej organizácie,“ povedal pre klubový web generálny manažér Anaheimu, Bob Murray. „Veríme, že nový štart mu pomôže k ďalšiemu vývoju, keďže chceme do nášho mužstva priniesť ďalší talent.“

Volkov je bezpochyby najzaujímavejším artiklom výmeny. V tomto ročníku sa usadil v prvom tíme Bolts, kde odohral deväť zápasov už vlani. V sezóne 2020/21 sa zúčastnil devätnástich stretnutí, po zisku troch gólov a dvoch asistencií má dovedna päť bodov. Po sezóne sa mu končí zmluva za sedemsto tisíc. Bol draftovaný v roku 2017 z 48. miesta.

Do Kalifornie putuje o dva roky mladší, 22-ročný kanadský forvard Antoine Morand. Šesťdesiatka rovnakého draftu ešte do NHL neprerazila. Bodovo sa mu v AHL príliš nedarí. V drese San Diega sa predstavil v 20 dueloch, zaknihoval päť asistencií. Za dva roky v AHL stihol 74 zápasov a 21 (5+16) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.