Aleksander Barkov vyhral prvú Selke Trophy v kariére

Fínsky forvard Aleksander Barkov sa stal najlepším brániacim útočníkom sezóny 2020/21. Rozhodli o tom v hlasovaní zámorskí hokejoví novinári. Barkov vyhral ocenenie po prvý raz v kariére a je prvým hráčom v histórii Panthers s titulom najlepšieho defenzívneho forvarda.

„To, že si všímajú Sašove schopnosti, je odrazom jeho rastu ako hokejistu i ako lídra,“ povedal o ňom generálny manažér Bill Zito. „Organizácia Florida Panthers je veľmi hrdá na úspechy svojho kapitána. Selke Trophy znamená obetavosť, a počas posledných ôsmich sezón Saša dokazoval, že je vždy pripravený urobiť všetko, čo je potrebné, aby jeho tím uspel.“

Barkov je druhým Fínom, ktorý kedy danú trofej získal. Pred ním sa to podarilo Jere Lehtinenovi v rokoch 1998, 1999 a 2003. Vo finále porazil zvyšných dvoch nominantov, rekordéra Patricea Bergerona a Marka Stona. Hlasovanie vyhral s pohodlným náskokom 258 bodov pred druhým Bergeronom, až 62 zo 100 novinárov ho dalo na prvé miesto. Štvrtý skončil Joel Eriksson Ek.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Selke Trophy nie je prvým ocenením v kariére Barkova. Už v roku 2019 sa mu podarilo stať sa najväčším gentlemanom súťaže, zvíťazil v hlasovaní o Lady Byng Trophy.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.