Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Ako by mohol vyzerať Boston bez Cháru? Vyjadril sa sám tréner Cassidy

2 min read

Zdroj obrázku: TASR

Dlhé týždne po začiatku free agency sa slovenský obor Zdeno Chára postupne vypracoval až medzi najlepších hráčov bez zmluvy. Platí o ňom, že o momentálnej situácii vie len úzky okruh ľudí. Všetko, čo vychádza na internet, sú špekulácie.

Novinári však chcú vedieť stále viac, keďže aj ľudia v Bostone sú aktuálnou situáciou zmätení. Ešte v októbri povedal generálny manažér Don Sweeney, že Bruins čakajú na Chárove kroky. Inde sa objavujú informácie, že strany nie sú blízko dohode, čomu môže naznačovať aj fakt, že 43-ročný Trenčan na kontrakt od Bostonu ešte nikdy tak dlho nečakal.

Zatiaľ je budúcnosť veľmi nejasná. Nedá sa ani percentuálne predpokladať, či „medvede“ budú musieť započať novú kapitolu bez Zdena Cháru, alebo príde v podaní dlhoročného kapitána ten povestný „one more year“.

Páni z NHL Network sa opýtali hlavného trénera Bruca Cassidyho, či uvažoval aj o variante obrany bez Cháru. „Áno, uvažoval,“ odpovedal. „Pozeráme sa na to aj z tohto hľadiska. Ak Zee nebude hrať, mohol by jeho miesto zaujať Jeremy Lauzon? Jeremy hral v tomto roku tvrdo, je veľký telom. Nemá síce dva metre, ale stále je veľký a dokáže priniesť niektoré z vecí, ktoré nám budú po odchode Zdena chýbať, a to po stránke eliminovania súperových kvalitných hráčov.“

Bruins vystužili zadné rady aj predĺžením zmluvy ďalšieho mena, Kevana Millera. Ten je tiež tvrdý chlapík, má 188 cm a 95 kg. Aj on by sa mohol stať dôležitým článkom scenára, ktorý zahŕňa Chárov odchod z klubu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.