Adam Pelech pokračuje na Long Islande. Ostrovanom sa upísal na ďalších 8 rokov

Obranca Adam Pelech bol jedným z najsledovanejších obmedzene voľných bekov tohtoročnej offseason. Neočakávalo sa, že by bol z New Yorku vymenený, čakalo sa v podstate len na to, za koľko a na ako dlho podpíše u Islanders.

Medzi manažmentom a zadákom sa viedli dlhé rokovania, pre ktoré bola dokonca naplánovaná arbitráž. Pelech mal pred súd predstúpiť 11. augusta, avšak strany sa päť dní pred začatím arbitrážneho konania dokázali dohodnúť.

Pelech si zvolil kontrakt „na istotu“. Lou Lamoriello súhlasil s osemročnou zmluvou a ročným platom 5,75 mil. dolárov. Platovú štruktúru zatiaľ nepoznáme, vieme iba to, že by mal 26-ročný zadák mať klauzulu o nevymeniteľnosti. Začne platiť v druhom roku zmluvy. Medzi rokmi 2022-2025 bude úplná, počas posledných štyroch rokov modifikovaná.

Analytici o Pelechovi hovoria ako o jednom z najlepšie brániacich obrancov súčasnej NHL. Má bezpochyby veľký podiel na fungovaní systému Barryho Trotza, ktorý „ostrovanov“ dvakrát po sebe vyniesol až do finále konferencie.

Rodák z Toronta odohral v ročníku 2020/21 56 stretnutí základnej časti so ziskom 14 (4+10) bodov. Vo vyraďovacích bojoch nastúpil do 19 duelov, prispel gólom a štyrmi asistenciami.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.