4 góly ve 4 zápasech. Mantha se v Capitals příliš rozkoukávat nemusel

Jestli měli fanoušci z příchodu Anthonyho Manthy do Capitals smíšené pocity, 26letý útočník všechny kritiky umlčel. Povedlo se mu totiž vstřelit gól ve všech 4 zápasech od výměny, což před ním ve Washingtonu nikdo nedokázal. Adaptovat se v novém týmu příliš dlouho nepotřeboval.

„Když nečekáte, že budete vyměněný, šokuje vás to. Najednou jste nuceni opustit spoustu přátel,“ řekl Mantha pro Washington Post. To se týká i Dylana Larkina, kapitána Red Wings. Ten si posteskl, že mu odchází jeden z nejlepších kamarádů, se kterým toho spoustu prožil.

Mantha po své výměně nejprve prý zavolal svým rodičům, ještě než si o tom mohli přečíst na internetu. Z týmu v přestavbě se najednou ocitl v kádru kandidáta na Stanley Cup. „V Detroitu jsem se zabydlel, máme tam i dům a všechno. Najednou je ale vše jinak, hledáte si hotel na prvních pár dní, pak nějaký pokoj, kde budu moct být do konce sezóny. Jsou to drobnosti za oponou trejdu, které si lidé moc neuvědomují,“ vypráví.

26letý křídelník bude doufat, že i zbytek smlouvy, která mu končí v roce 2024, dohraje v dresu Capitals. Jeho začátek zde určitě nenapovídá tomu, že by se měl brzy opět stěhovat. „Nejspíš si získal přízeň celého města,“ komentuje jeho skvělý start ve Washingtonu Mike Knuble.

Sám Anthony Mantha s úsměvem dodává: „Washington o mě měl velký zájem, takže jejich očekávání ode mě jsou pravděpodobně stejně vysoká, jako mám sám od sebe. Je zábavné o tom přemýšlet z druhé strany – chtěli mě, tak jsem teď tady,“ zakončuje.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.