Sajmonov pohľad: 31 hráčov, ktorých sa oplatí sledovať v sezóne 2020/21 (1. časť)

Sezóna 2020/21 nám po mesiacoch neistoty klope na dvere. Najlepší hokej sveta dnes otvára svoje brány, už o 23:30 si to v otváracom zápase výnimočného ročníka rozdajú Pittsburgh Penguins a Philadelphia Flyers.

Preto som sa rozhodol pozrieť sa na zúbok všetkým klubom a vypichnúť z ich zostáv jedného hráča, ktorého určite budem sledovať. Vysvetlenie nájdete hneď pod ich menami, možno vás presvedčím takisto zaostriť na niektorého z nich. Dnes vám ponúkam prvú časť, obsahujúcu šestnásť hráčov – počínajúc Anaheimom Ducks, končiac Montrealom Canadiens. Druhá by mala uzrieť svetlo sveta zajtra.


ANAHEIM DUCKS – KEVIN SHATTENKIRK

Jeho pôsobenie v Tampe sa dá zhrnúť slovami: Prišiel, videl, zvíťazil, odišiel. Krátko nato si ho upísali Anaheim Ducks na tri roky. Prečo je pre mňa zaujímavý? Nuž, v Tampe vykazoval omnoho lepšie výkony, dokonca o tom svedčili aj pokročilé štatistiky, ako predtým v New Yorku Rangers. Uvidíme, aký veľký dopad naňho majú spoluhráči, keďže sa od víťazov Stanleyho pohára porúča k slabým Ducks. Buď zvädne na úroveň mužstva, alebo bude tou obrannou skalou, ktorá povýši úroveň vlani podpriemernej defenzívy „káčerov“.

ARIZONA COYOTES – JAKOB CHYCHRUN

Tento článok bude plný obrancov, Chychrun je už druhým z nich. Mám veľmi rád jeho hru a veľmi mu fandím. Myslím si, že začína rásť do roly elitného obrancu, a to nie len v tíme, veď tam už je defenzívnym pilierom, ale aj v meradle celej NHL. Sezóna 2019/20 bola v rámci jeho herného prejavu takmer navlas rovnaká ako tá predtým, preto od neho čakám raketový výstrel formy. Či príde už v tomto roku? Ťažko povedať.

BOSTON BRUINS – CHARLIE McAVOY

Odišiel Chára, odišiel Krug. McAvoy už má podľa vedenia Bruins dostatok skúseností. Čo sa roky učil od povolanejších, musí dokázať sám. Mentorská úloha Cháru v tíme sa v podstate končila priamo úmerne Charlieho dozrievaniu. Bruins sú často pasovaní do roly tímu, ktorý sklame a v ročníku 2020/21 skončí nižšie než sa čaká. Ak sa to stane, myslím si, že si to z veľkej časti zlízne nový líder obrany – Charlie McAvoy.

BUFFALO SABRES – TAYLOR HALL

Ako už bolo na našej stránke písané, Sabres nemajú čo stratiť. Priviedli Taylora Halla, okamžitú pomoc na jeden rok. Hall sa pobije o čo najlepšiu dlhodobú zmluvu. Sabres sa zase pobijú o play-off. Ak sklame jeden, zrejme to nevyjde ani druhému, a práve tomto zmysle sa niekdajší víťaz Hart Trophy, Taylor Hall, stáva jedným z najviac „fun to watch“ hráčov dnes začínajúcej sezóny.

CALGARY FLAMES – DOMINIK SIMON

Úprimne neviem, čo si mám o Dominikovi Simonovi myslieť. Aj u Flames dostane priestor v prvých formáciách, čím si pripomenie časy, keď hrával so Sidney Crosbym. Tentoraz bude po jeho boku stáť buď Gaudreau, alebo Tkachuk. Nie zlé mená, však? Simon je pre mňa priemerným hokejistom, avšak uvedomujem si, že musí robiť niečo, čo ho katapultuje to týchto pozícií. Čo je za tým? Čierna robota? Šikovnosť? Na to som ešte stále úplne neprišiel, čiže si to nedovolím konkretizovať, ale nie je vylúčené, že to budeme vedieť po skončení tejto sezóny, keďže mu predpovedajú prelomový rok.

CAROLINA HURRICANES – MORGAN GEEKIE

Šedá myška sezóny 2020/21? Morgan Geekie vlani v NHL odohral dva zápasy a v nich zaknihoval štyri body. Iste, na akýkoľvek hlbší rozbor je to veľmi málo, ale verím, že v tejto sezóne dostane viac príležitostí. Na druhej strane si uvedomujem, že ho Canes zaradili na taxi squad spoločne s ďalšími štyrmi hráčmi. Ak by som si však mal vybrať, kto v tejto sezóne aj z taxi squad dokáže pritiahnuť pozornosť, určite by som si vybral Geekieho.

CHICAGO BLACKHAWKS – DOMINIK KUBALÍK

Prekliatie druhej sezóny vám asi nemusím nijak špeciálne predstavovať. Postihlo už mnohé nováčikovské kométy. Vlani podával Kubalík skutočne pozoruhodné výkony, nadviaže na ne? V kempe vyzeral dobre, uvidíme, či ukáže schopnosti ťahať tím aj na vlastnú päsť, keďže mu vlani k parádnym výsledkom napomáhal kapitán Jonathan Toews.

COLORADO AVALANCHE – PHILLIP GRUBAUER

Colorado Avalanche je tímom, v ktorom sotva nájdete nejakú medzeru. Avšak ak by som mal poukázať na tú, čo im môže stáť v ceste za posvätným hokejovým grálom, sú to muži v maskách. Z dua Pavel Francouz – Phillip Grubauer som vybral nemeckého zástupcu. Ak sa pýtate, prečo, skúste si odpovedať na otázku: Dokáže niekto z nich predviesť v play-off výkon, ktorý Avs vynesie Stanley Cup? Ak áno, za mňa je to Grubauer, hlavne preto, lebo sa na kľúčové duely vždy vedel výborne pripraviť.

COLUMBUS BLUE JACKETS – ALEXANDRE TEXIER

Niektorí ho vlani pasovali za víťaza Calder Trophy, ale, buďme k sebe úprimní, mnohí hráči ho prekonali míľovým skokom. O francúzsky talent sa nebojím. 21-ročný útočník vstupuje do svojej druhej plnej sezóny v NHL. Vlani si v 36 stretnutiach pripísal 13 (6+7) bodov, v ročníku 2020/21 očakávam, že naplno ukáže svoj potenciál.

DALLAS STARS – MIRO HEISKANEN

Heiskanen je typom hráča, ktorého sledujete, lebo chcete. Osobne mám o ňom veľmi vysokú mienku, podľa mňa z neho rastie kandidát na Norris Trophy. Už v základnej časti 2019/20 ukazoval neuveriteľnú inteligenciu i prehľad v hre, no vo vyraďovacej fáze všetky svoje kvality posunul ešte o dva levely vyššie a útočil na zisk nie len Stanley Cupu, ale aj Conn Smythe Trophy. Stále len 21-ročný Fín sa čoskoro zaradí medzi úzku špičku najlepších obrancov sveta.

DETROIT RED WINGS – FILIP HRONEK

Českého beka budem sledovať z toho dôvodu, že mi príde, že niektorí ľudia o ňom majú privysokú mienku, dokonca ho pasujú za hviezdu. Hronek je nadpriemerný obranca, ktorý pravidelne boduje a v Detroite sa zaradil medzi lídrov, avšak podľa mňa nepatrí do kategórie špeciálnych. Nutno dodať, že zatiaľ. Má len 23 a hokejovú kariéru pred sebou. K jeho statusu prispieva, že má pri sebe jednu z najhorších obrán súťaže, preto jeho výkony (najmä tie bodové) vyznievajú ešte lepšie.

EDMONTON OILERS – DARNELL NURSE

Ak sa pridŕžame pokročilých štatistík, Darnell Nurse zažil v minulej sezóne poriadny progres, a to vo všetkých aspektoch hry. Bol jedným zo strojcov úspechu Oilers v základnej časti. Ťažko sa mi predpovedá, kam až siaha jeho „upside“, teda na akú úroveň sa môže dostať. Dosiahol ho už vlani a bude sa na ňom stabilne držať, alebo pôjde ešte vyššie?

FLORIDA PANTHERS – MACKENZIE WEEGAR

Tichá voda brehy myje, hovorí sa, a tu to platí dvojnásobne. To bolo sklamania, keď podpísal novú zmluvu na Floride a zostal tu. Zuby si naňho brúsili najmä v Toronte. Nový kontrakt na tri roky s priemerným platom 3,25 mil. je veľmi výhodný, keďže je Weegar najlepším zadákom tímu. Zdá sa mi, že sa o ňom hovorí veľmi málo, resp. vôbec. Keďže je tak nenápadný, touto formou vám ho dávam do pozornosti. Zaostriť naňho sa oplatí!

LOS ANGELES KINGS – ADRIAN KEMPE

Čas nakopnúť motory a stať sa ťahúňom Kings. Klub má v zálohe doslova výkladnú skriňu talentov a ak zažije ďalšiu nepodarenú sezónu, ešte ju rozšíri. Ako na hokejistu, ktorý bude skúseným lídrom tejto neskúsenej skupiny, sa pozerá na švédskeho útočníka Adriana Kempeho. Bodovo vlani zažil celkom podarenú sezónu, keď sa mu začalo dariť po presune na krídlo, stále je to však málo. Prišiel Kempeho čas a ja dúfam, že zažije prelomový ročník.

MINNESOTA WILD – KIRILL KAPRIZOV

Mám aj druhého favorita, Kaapa Kähkönena, ale musel som si vybrať jedného. Kirill Kaprizov je podľa môjho názoru najväčším favoritom na zisk Calder Trophy. V 23-ročnom Rusovi vidím potenciál stať sa ďalším Artemim Panarinom. V KHL zbieral vyše bodu na zápas a dívajúc sa na jeho vek asi nemusím podotýkať, že ešte pôjde hore. Som veľmi zvedavý, aký vplyv bude mať na výkony pomerne slabého mužstva vo svojej prvej sezóne. Očakávam, že sa stane ich kľúčovou postavou.

MONTREAL CANADIENS – JOSH ANDERSON

Josh Anderson podpísal s Montrealom Canadiens sedemročnú zmluvu, ktorá mu ročne vynesie 5,5 mil. dolárov. Útočník Josh Anderson mal vlani bodovo navlas rovnaké štatistiky ako obranca Martin Marinčin (26Z, 1+3). To je všetko, čo k tomu treba vedieť.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!


Pokračovanie článku prinesieme zajtra…

One thought on “Sajmonov pohľad: 31 hráčov, ktorých sa oplatí sledovať v sezóne 2020/21 (1. časť)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.