2 Češi, 0 Slováků, Power jasnou jedničkou – Bob McKenzie aktualizoval svůj žebříček k draftu 2021

Žebříček Boba McKenzieho může být jakkoliv kontroverzní, jedno ale musíme přijmout bez odmítání. Pořadí je sestaveno i za pomoci deseti dotázaných skautů napříč NHL.

Deset z deseti mají na svém vrcholu listu jedno jméno – Owen Power.

Owen Power

10/10 skautů mělo jako prvního na svém listu Owena Powera. Oproti předešlým letům se ale nejedná o jasnou jedničku draftu. Většina z deseti skautů přiznává možnost sesazení Powera z pomyslného trůnu do července. O jedničce se rozhodne až 23. července při události samotné.

„Nevím, jakou pravděpodobnost tomu chcete dávat,“ sdělil jeden ze skautů na otázku, jak moc je si jistý, že Power bude nejlepším hráčem na draftu. „Asi víc než 50 procent, možná 60, 70? Tohle ale není draft, kde by byl jeden hráč jasně dominantní, mezi Power vede s ostatními nejlepšími hráči velmi těsný souboj. Tým může upřednostnit jiného obránce, může ale také cílit na útočníka. Uvidíme.“

Důležité bude pro finální pořadí draftu mistrovství světa do 18 let. Na něm bude Power chybět, narodil se o měsíc a půl dříve. „Nesmíme ale upřít pozornost jen na následující dva týdny. Pořád je to jenom jeden turnaj,“ reagoval na letošní ojedinělou situaci jeden ze skautů. Po dlouhé době, vlastně poprvé v sezóně, budou moct skauti z NHL vidět některé hráče naživo.

„Power je na svou výšku a váhu neskutečně pohyblivý,“ řekl McKenzie. „Nebude sbírat tolik bodů jako nejlepší ofenzivní beci v NHL, bude spíše fyzickým bekem, který má ale všechny aspekty hry nadprůměrné. Vidím ho jako obránce číslo jedna v NHL, přinejhorším číslo dva.“

„Asi po něm nemůžeme chtít, aby se v první sezóně na univerzitě předvedl v lepší formě. Má neskutečný potenciál. Všichni ho porovnávají s Hedmanem. Ano, vypadá jako on a i hraje jako on, ovšem pokud bychom srovnali ročníky, kdy byli oba draftovaní, Švéd byl ve všem lepší,“ tvrdí jeden ze skautů.

Druhý až pátý

2. Dylan Guenther (střelec, který umí také tvořit hru, skvěle bojuje v prostoru okolo branky)

3. Simon Edvinsson (vysoký pohyblivý obránce, který skvěle vede kotouč na holi a má mnoho podobných vlastností jako Power)

4. Matthew Beniers (neskutečně výbušný hráč, který pracuje na obou stranách kluziště, má také vyvinuté dovednosti s pukem, dle TSN a skautů NHL je jediným projektovaným centrem v TOP15 draftu)

5. Luke Hughes (není tak dynamický jako Quinn, ale i tak je skvělý bruslař s výborným vedením puku, v učení se bránit je sice na začátku, ovšem má mnohem lepší parametry na to se zlepšovat než bratr Quinn)

Brandt Clarke

Čtvrtý obránce v elitní šestici, bude hrát za Kanadu na MS do 18 let. „Přestože mnoho skautů tvrdí, že má velmi podivný styl bruslení, je jedním z kandidátů na nejlepšího obránce z tohoto draftu. Jeden skaut ho umístil na celkové druhé místo. Velmi šikovný obránce se schopnostmi hrát dobře na obou stranách kluziště. Jeden ze skautů označil jeho hokejové myšlení za geniální,“ prohlásil McKenzie.

Gólmani

Jesper Wallstedt je umístěn jako desátý, druhým nejvýše postaveným brankářem je Sebastian Cossa na 14. příčce. Dva z deseti skautů mají Cossu v žebříčku před Wallstedtem.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.